irDAC

Audiofilski DAC

Opis produktu:

 

Cechy szczególne:

 

  • 6 wejść cyfrowych
  • USB klasy I i II
  • bezpośrednie wejście na iPoda
  • przetwornik D/A: TI/Burr Brown PCM1796
  • kontrola z pilota
  • najwyższej klasy audiofilskie komponenty
  • stylowa aluminiowa obudowa

 

Kilka lat temu Arcam wszedł na rynek przetworników cyfrowo-analogowych, prezentując pierwszy tego typu produkt o nazwie rDAC. Koncept ten nie był nowością dla firmy, która jako pierwsza na świecie zaprezentowała zewnętrzny przetwornik D/A o nazwie Black Box, już w 1988 roku. Sukces rDAC-a oraz sugestie jego użytkowników dały zielone światło inżynierom firmy do opracowania bardziej zaawansowanego urządzenia, które podniosłoby jeszcze wyżej poprzeczkę w dziedzinie brzmienia oraz charakteryzowałoby się lepszą funkcjonalnością.

 

irDAC nosi tę nazwę, ponieważ został wyposażony w sterowanie pilotem zdalnego sterowania tak jak to ma miejsce w referencyjnym przetworniku Arcam D33. irDAC wyposażony jest więc w to, co jest najbardziej pożądane przez użytkowników tego typu sprzętu – sterowanie oraz wiele różnorodnych wejść. Znacząco poprawiono też przetwarzanie sygnału, poprzez izolację sekcji cyfrowych od analogowych, zastosowanie zasilania o ultra niskim poziomie szumu i skrócenie ścieżki sygnału. Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano fantastyczny przetwornik Burr Brown PCM1796 oraz 8 oddzielnie stabilizowanych zasilaczy – wszystko po to, aby zagwarantować najwyższej klasy brzmienie, wcześniej w tym przedziale cenowym niespotykane. Redukcja jittera to obsesja inżynierów Arcama. Wiedza na ten temat wypróbowana praktycznie w D33 została zaaplikowana w irDAC-u, czego rezultatem jest sygnał o niemal całkowitym braku jittera.

 

irDAC zaprojektowany został tak, aby stać się sercem cyfrowego systemu audio – dlatego możemy do niego podłączyć wiele różnych źródeł sygnału. Wyposażony został w asynchroniczne wejście USB i wejście cyfrowe dla iPoda, które umożliwia pobranie bezpośrednio sygnału z urządzenia Apple, a tym samym zoptymalizowanie jakości brzmienia. Wejścia mogą być zmieniane poprzez pilota, który kontroluje również komputery PC, MAC oraz iPody, iPady i iPhone’y (poprzez protokół HID: Human Interface Device).

Specyfikacja techniczna:

DAC: TI PCM1796

 

Wejścia: USB, RCA, optyczny, iPod

 

Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 20 kHz

 

Całkowite zniekształcenia harmoniczne + szum: 0,002%

 

Stosunek sygnał/szum: 112 dB (24 bity)

 

Napięcie wyjściowe: 2,2 V rms

Obsługiwane częstotliwości próbkowania: 44,1, 48, 88,2, 96 kHz

 

Długość słowa: 16, 24 bity

 

Zasilanie: 7 W (max)

 

Wymiary: 140 x 100 x 40 mm

 

Waga: 700 g

Dowiedz się więcej

Skorzystaj ze wsparcia naszych specjalistów, którzy dobiorą odpowiedni sprzęt spełniający Twoje wymagania.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych salonów oraz serwisów.