99

Od ponad czterdziestu lat Arcam robi wszystko, aby muzyka i filmy zagościły w domach w jakości i z realizmem, który zarówno wciąga, jak i bawi. Aby wspomóc naszych klientów przygotowaliśmy stronę porad i wsparcia, na której znajdą Państwo wszystkie potrzebne informacje.

Wybór i ustawienie systemu wymaga pewnej wiedzy, ale odwdzięczy się wspaniałym dźwiękiem i obrazem. W większości przypadków najlepszym pierwszym krokiem będzie znalezienie właściwego sklepu. Wybór dobrego, dobrze współdziałającego urządzenia to interesujący proces – a nie ma nic lepszego niż poproszenie zaufanego sprzedawcy o demo produktów Arcama. Kiedy już urządzenia znajdą się w naszym domu poświęćmy nieco czasu na ich właściwe ustawienie, aby być pewnym, że dostaniemy wszystko, co są one w stanie zaoferować.

Oprogramowanie do ściągnięcia dostępne jest na osobnej stronie. Osobną stronę zajmują najczęściej zadawane pytania (FAQ).

100
107

Blog

Odwiedź nasz blog – znajdziecie tam Państwo najświeższe informacje dotyczące Arcama i naszych dealerów.

 

Czytaj więcej

102

FAQ

Dokumenty w dziale FAQ są doskonałym źródłem informacji i pomocnych porad, które pomogą skonfigurować Wasz system tak, aby wydobyć z niego jak najwięcej.

 

Pliki do pobrania

108

Recenzje i nagrody

Autoryzowani przez Arcama dealerzy są jednymi z najlepszych specjalistów branży audio i audio-wideo.

 

Czytaj więcej

103

Gwarancja

Długość gwarancji na produkty Arcama zależy od serii. Na serię FMJ otrzymujecie Państwo 5-letnią gwarancję, pod warunkiem, że się zarejestrujecie na stronie www.arcam.co.uk; nie dotyczy to laserów w odtwarzaczach, na które gwarancja wynosi 2 lata. 2 lata gwarancji obowiązuje również na serie Solo oraz rSeries.

106

Naprawy

Naprawa urządzeń audio Arcama leży po stronie naszych sprzedawców. Jeśli usterka nie jest poważna, sprzedawca może usunąć ją samodzielnie, Jeśli natomiast chodzi o coś poważniejszego, wysyła urządzenie do dystrybutora na terenie Polski – Audio Center Poland. Prosimy, aby wziąć pod uwagę, że nie jesteśmy w stanie kontaktować się posiadaczami produktów Arcama osobiście.

95

Kontakt

Najszybszą metodą kontaktu z nami jest zwrócenie się do lokalnego sprzedawcy. Aby uzyskać pomoc bezpośrednio od nas, prosimy o kontakt mailowy – audiocenter@audiocenter.pl.

282_banner

Wejdź w sferę dźwięku

Andy Moore, kierownik ds. produktu w firmie Arcam, wyjaśnia, czym dla niego jest Dirac Live.

Po osiągnięciu w ciągu ostatnich 15 lat parametrów, pozwalających na niezwykle wysoki poziom odtwarzania dźwięku w kinie domowym oraz zebrawszy ogromne doświadczenie w przezwyciężaniu trudności natury akustycznej, jak również dzięki poradzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z ustawieniem kolumn w pomieszczeniu, stwierdziłem że Dirac Live jest wyjątkowym rozwiązaniem, nawet w zatłoczonym świecie narzędzi służących do reprodukcji dźwięku.

Pomimo że nadal powinniśmy starać się poprawiać jakość zestawów kina domowego pracujących bez systemów korekcji, za każdym razem zadziwia mnie, jak spójnie zachowuje się Dirac Live bez względu na rozmiar lub akustykę określonego pomieszczenia. Od dawna wiemy, że nasze najlepsze zestawy to te, które pozwalają uzyskać taki sam dźwięk, czyli barwę, dynamikę i szczegółowość, z każdego kanału, ponieważ pozwala to na płynne przemieszczanie obiektów dźwiękowych w pomieszczeniu. Niestety, występują dwa rodzaje problemów, przeszkadzające w osiągnięciu powyższego stanu…

1. Znalezienie zestawu głośników dla kina domowego, który pozwala uzyskać taką samą jakość dźwięku z każdego kanału.

2. Umieszczenie głośnika w pomieszczeniu tak, aby uzyskać takie same charakterystyki jak wszystkie pozostałe kanały.

Dirac Live pozwala na nadanie każdemu głośnikowi takiej samej sygnatury dźwiękowej w obrębie określonego obszaru odsłuchowego, pozwala też na płynne przemieszczanie obiektów w pokoju, tak jakby dźwięk był niezależny od głośników i swobodnie płynął w przestrzeni. Obecnie, dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania do wersji 3.82 oraz najnowszemu pakietowi oprogramowania, Dirac Live umożliwia kalibrowanie głośników umieszczonych przy suficie lub głośników z funkcją Dolby kierujących dźwięk w stronę sufitu, pozwalając nam na umieszczenie słuchacza w kuli dźwięku. Wyniki są po prostu oszałamiające – tak bardzo, że niedawno prezentowana demonstracja burzy z deszczem w czasie pokazów urządzeń klasy high-end w Monachium za każdym razem kończyła się burzą braw!

Według mnie najlepszy na świecie amplituner AV stał się dzięki Dirac Live jeszcze lepszy!!!

Andy Moore
Kierownik ds. produktu, Arcam Ltd